iOS-10.3.1-main
Przezteleart / Nowości GSM / / 0 komentarze/y

Zaledwie tydzień po wydaniu iOS 10.3, głównej aktualizacji obejmującej nowy system plików Apple i Find My AirPods, firma Apple wydała iOS 10.3.1, która wydaje się być nieznaczną aktualizacją w celu rozwiązania błędów i innych problemów, które pojawiły się od czasu wydania iOS 10.3.

IOS 10.3.1 jest dostępny jako darmowa aktualizacja dla wszystkich użytkowników iOS 10 i może być również pobrany za pośrednictwem iTunes.

Zgodnie z informacjami o wersji Apple iOS 10.3.1 zawiera poprawki błędów i poprawia bezpieczeństwo iPhone’a lub iPada. Notatki nie zawierają szczegółowych informacji na temat poprawek błędów lub ulepszeń zabezpieczeń dostępnych w tej wersji, więc zaktualizujemy ten wpis jeśli dowiemy się więcej o zawartości aktualizacji iOS 10.3.1.

 Źródło: http://www.appleworld.pl/apple-udostepnia-ios-10-3-1-z-poprawkami-bledow/
ios-9.3.3-download

Jeśli jeszcze nie uaktualniliście własnych iUrządzeń do iOS 9.3.3, to warto to zrobić. Aktualizacja rozwiązuje poważny problem w zabezpieczeniach, który porównano do słynnej luki w Stagefright z Androida.

Apple udostępniło aktualizację od iOS 9.3.3 w tym tygodniu. Z pewnością jeszcze nie wszyscy użytkownicy iGadżetów z iOS 9 ją zainstalowali i jeśli jesteście w tej grupie osób, to powinniście jednak jak najszybciej zaktualizować własne sprzęty do iOS 9.3.3.

W iOS 9.3.3 Apple rozwiązało poważny problem z zabezpieczeniami, który znaleźli specjaliści z Cisco Talos. Błąd dotyczył obrazków w formacie TIFF, które mogą być wysłane z użyciem wiadomości SMS czy e-mail lub też umieszczone bezpośrednio na stronie internetowej. W takim obrazku można było ukryć złośliwy kod, który następnie sam uruchomiłby się na urządzeniu ofiary. Zagrożenie było poważne i porównano je nawet do luk w bibliotekach Stagefright z Androida, które znaleziono w zeszłym roku.

Problem dotyczy nie tylko urządzeń z iOS, ale także z watchOS, tvOS i OS X. Na szczęście, lukę załatano i w celu ustrzeżenia się przed nią wystarczy tylko zainstalować najnowsze aktualizacje oprogramowania. W przypadku iGadżetów należy udać się do Ustawienia, Ogólne i Uaktualnienia.

źródło: talosintel

biometric
Przezteleart / Operatorzy / / 0 komentarze/y

 

Już tylko dni dzielą nas od obowiązku rejestracji nowo zakupionych kart SIM. Operatorzy w pośpiechu przygotowują procedury, ale nie mogą – niestety – liczyć w tej kwestii na wsparcie Ministerstwa Cyfryzacji. Nie jest mi specjalnie żal operatorów, choć tu stoję po ich stronie. Żal mi przede wszystkim użytkowników, bo to im może zostać zafundowany chaos.
Więcej „O rejestracji numerów”

iPhone-6s-review-262
Przezteleart / Nowości GSM / / 0 komentarze/y

Chyba nie jest specjalną niespodzianką, że jeśli chodzi o rok 2015, najczęściej wyszukiwaną w Google frazą dla konsumenckich urządzeń technologicznych był applowski iPhone 6s. Wiemy o tym dzięki corocznemu raportowi Google Year in Serach, który od dnia dzisiejszego obiega globalną sieć.

Smartfone firmy Apple stanął na czele technologicznego TOP 10, wyprzedzając w tej konkurencji następujące urządzenia: Samsung Galaxy S6, Apple Watch, iPad Pro, LG G4, Galaxy Note5, Galaxy J5, HTC One M9, Huawei Nexus 6P, a także Microsoft Surface Pro 4.

Więcej „iPhone6s najczęściej wyszukiwany w google”